وزیر عدلیه: حمایت و دفاع از نظام وجیبه ملی همه ما به ویژه جوانان است

waheed
Thu, Aug 12 2021 3:17 PM
.

قانون‌پوه فضل احمد معنوی، وزیر عدلیه کشور کنفرانس ملی جوانان اشتراک و سخنرانی کرد. او با شعار «هرجوان یک سرباز» تاکید کرد که در این شرایط دفاع از نظام وجیبه ملی، شرعی و اخلاقی همه ما است.

آقای معنوی در این کنفرانس که امروز پنج‌شنبه، 21 اسد برگزار شد، رشادت‌ها و قهرمانی‌های نیروهای امنیتی را در ولایات مختلف کشور ستایش کرد و گفت که آنان از ولایت‌های تخار، بدخشان و قندز از ساحاتی که در کنترل دشمن بود قهرمانانه عبور کرده و خودشان را به نقاط امن رساندند.

.

او از جوانان خواست تا به هر طریقی که می‌توانند در برابر ظلم ایستاد شوند؛ چون پذیرفتن ظلم هم از نظر ایمانی و هم از نظر اخلاقی مردود است. وی افزود: «اگر با قلم می‌توانیم، با زبان می‌توانیم یا با سلاح می‌توانیم در برابر این ظلم ایستادگی کنیم

وزیر عدلیه اعمال دشمن در ولایات مختلف را ظلم و بی عدالتی آشکار خواند و تصریح کرد که هم اعتقاد دینی ما و هم تاریخ نشان می‌دهد که ظلم منجر به نابودی است.

وزیر عدلیه بیان کرد که طرف ما در سخت‌ترین شرایط هم جانب عدالت را گرفته است و با اسیران و زندانیان طالبان رفتار نادرست نداشته و نیز مرتکب جنایات جنگی و جنایات ضد بشری نشده است.

.

کنفرانس ملی جوانان از طرف جمعی از نهادهای ملی و بین المللی و جوانان مسوول برای دو روز در کابل برگزار شده است و قرار است تا در این کنفرانس دیدگاه‌های جوانان و نخبه‌های کشور در باره ملت سازی و عدالت گرفته شود. در این کنفرانس 300 تن از جوانان، مسوولان نمایندگان شماری از نهادهای خارجی و چهره‌های اکادمیک کشور حضور دارند.

خبرها

Mon, Aug 02 2021 6:23 PM
Background image

Minister of Justice: for the Provision of Informal Justice we have no Choice but to legalize the Jirgas (Councils)

The Ministry of Justice of the Islamic Republic of Afghanistan held a conference to discuss the draft Law on Dispute Resolution in Jirgas. At this conference, the Minister of Justice. . .

Tue, Jul 13 2021 1:15 PM
Background image

The Minister of Justice looked over the status of legal awareness

At the meeting, the Minister of Justice, “Qanonpoh” Fazel Ahmad Manavi, went through the status of legal awareness of citizens and pressed the need for change in this area.

The meeting. . .

Mon, Jul 12 2021 12:54 PM
Background image

10 people in numbers attained their citizenship of Afghanistan

In the past six month of the on-going year, 7 foreign citizens have applied for attaining Afghanistan’s citizenship and 10 attainment cases of foreign citizens have been finalized by. . .

BACK TO NEWS