23 رهنمای معاملات و موترفروشی در کابل مسدود شد

waheed
یکشنبه ۱۴۰۰/۹/۷ - ۱۴:۱۲
.

وزارت عدلیه امارت اسلامی افغانستان پس از بررسی اسناد 39 دفتر رهنمای معاملات و موترفروشی‌ها در حوزه هفدهم شهر کابل، 23 رهنمای معاملات و موترفروشی را به دلیل تخلفات و فعالیت غیرقانونی مسدود کرد.

هیأت موظف بررسی و نظارت از رهنمای معاملات وزارت هفته گذشته با حضور مولوی احسان‌الله وثیق، رییس امور رهنمای معاملات این وزارت از دفاتر رهنمای معاملات و موترفروشی‌ها در ساحه سرکوتل، شهرک صفا و شهرک طلایی از مربوطات حوزه هفدهم شهر کابل نظارت به عمل آورد.

این هیأت پس از بررسی اسناد دفاتر رهنمای معاملات و موترفروشی‌ها، 14 باب دفتر رهنمای معاملات و 9 باب موترفروشی را به دلیل فعالیت غیر قانونی و عدم تمدید جواز در زمان معین مسدود (مهرلاک) کرد.

دفاتر رهنمای معاملات و موترفروشی‌های مسدود شده توسط این هیأت از این پس حق انجام معاملات را ندارند.

وزارت عدلیه از تمامی مسوولان رهنمای معاملات و موترفروشی‌ها می‌خواهد که با اخذ و تمدید جواز، فعالیت خویش را قانونی بسازند. این وزارت همچنین از همه شهروندان گرامی می‌خواهد که قبل از انجام معاملات خویش در این دفاتر از ثبت بودن رهنمای معاملات و یا موترفروشی نزد وزارت عدلیه اطمینان حاصل کنند.

 

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۲:۲۹
Background image

برگزاری برنامه آموزش‌های شرعی و اداری برای کارمندان وزارت عدلیه

وزارت عدلیه برای 152 تن از کارمندان اداری و خدماتی برنامه‌های آموزشی شرعی، اداری و سواد آموزی را برگزار کرد.

در برنامه «دوره شرعی» 60 تن از کارمندان این وزارت، در برنامه اجراآت اداری. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۸:۵۱
Background image

اطلاعیه ریاست عمومی انسجام وزارت عدلیه امارت اسلامی افغانستان

به اطلاع تمام اتحادیه ها و بنیاد های خیریه که میعاد جواز فعالیت شان تکمیل و یا سپری گردیده و غیر قانونی فعالیت می نمایند رسانیده میشود تا الی مدت 3 ماه بعد از تاریخ اعلان هذا جهت ثبت و. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۸:۵۰
Background image

اطلاعیه ریاست عمومی انسجام وزارت عدلیه

به اطلاع تمام دفاتر رهنمای معاملات که قبل از برج جدی سال مالی 1400 سته‌های کرائی را اخذ نموده اند رسانیده میشود تا الی مدت یک ماه سته‌های شان را غرض اصلاح حق العمل به وزارت عدلیه حاضر. . .

BACK TO NEWS