23 رهنمای معاملات و موترفروشی در کابل مسدود شد

waheed
یکشنبه ۱۴۰۰/۹/۷ - ۱۴:۱۲
.

وزارت عدلیه امارت اسلامی افغانستان پس از بررسی اسناد 39 دفتر رهنمای معاملات و موترفروشی‌ها در حوزه هفدهم شهر کابل، 23 رهنمای معاملات و موترفروشی را به دلیل تخلفات و فعالیت غیرقانونی مسدود کرد.

هیأت موظف بررسی و نظارت از رهنمای معاملات وزارت هفته گذشته با حضور مولوی احسان‌الله وثیق، رییس امور رهنمای معاملات این وزارت از دفاتر رهنمای معاملات و موترفروشی‌ها در ساحه سرکوتل، شهرک صفا و شهرک طلایی از مربوطات حوزه هفدهم شهر کابل نظارت به عمل آورد.

این هیأت پس از بررسی اسناد دفاتر رهنمای معاملات و موترفروشی‌ها، 14 باب دفتر رهنمای معاملات و 9 باب موترفروشی را به دلیل فعالیت غیر قانونی و عدم تمدید جواز در زمان معین مسدود (مهرلاک) کرد.

دفاتر رهنمای معاملات و موترفروشی‌های مسدود شده توسط این هیأت از این پس حق انجام معاملات را ندارند.

وزارت عدلیه از تمامی مسوولان رهنمای معاملات و موترفروشی‌ها می‌خواهد که با اخذ و تمدید جواز، فعالیت خویش را قانونی بسازند. این وزارت همچنین از همه شهروندان گرامی می‌خواهد که قبل از انجام معاملات خویش در این دفاتر از ثبت بودن رهنمای معاملات و یا موترفروشی نزد وزارت عدلیه اطمینان حاصل کنند.

 

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۱/۵/۲۰ - ۱۲:۳۵
Background image

اطلاعیه وزارت عدلیه درباره دور دوازدهم روند ارزیابی وکلای مدافع

به اطلاع عموم وکلای مدافع در سراسر کشور رسانیده می‌شود که ریاست وکلای مدافع به روز شنبه،۱۵محرم الحرام  مصادف با ۲۲ اسد، ۲۴ تن دیگر از وکلای مدافع را به منظور تجدید جواز نامه‌های مورد. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۵/۲۰ - ۹:۴۶
Background image

اعلام نتایج دور یازدهم ارزیابی وکلای مدافع

وزارت عدلیه دور یازدهم روند ارزیابی وکلای مدافع را روز سه شنبه، ۱۸ اسد با ۵۰ تن اشتراک کننده  وکلای مدافع در این وزارت، برگزار کرد.

بر اساس ارزیابی که صورت گرفته از۵۰ تن اشتراک کننده،۴. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۷ - ۱۲:۲۰
Background image

اطلاعیه وزارت عدلیه درباره دور یازدهم روند ارزیابی وکلای مدافع

به اطلاع عموم وکلای مدافع در سراسر کشور رسانیده می‌شود که ریاست وکلای مدافع به روز سه شنبه،11 محرم الحرام  مصادف با 18 اسد،50 تن دیگر از وکلای مدافع را به منظور تجدید جواز نامه‌های مورد. . .

BACK TO NEWS