۳۴۵۰ جریب زمین در ولایت قندوز امارتی تثبیت شد

hayat_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۵:۴۵
.

هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت قندوز به ولسوالی آقتاش این ولایت رفته و ۳۴۵۰ جریب زمین در این ولسوالی را امارتی تثبیت کرد.

هیأت مذکور با مردم محل و مقامات محلی در این ولسوالی دیدار کرده و به آنان در مورد غصب از نگاه شریعت، فرمان امیرالمؤمنین حفظه الله و مقرره جلوگیری از غصب زمین، معلومات ارایه کرد. هیأت تأکید کرد که زمین‌های امارتی که تحت تصرف مردم قرار دارند، دوباره به آنان به اجاره داده خواهد شد.

مردم محل مشکلات شان را به هیأت مذکور بیان کرده و در زمینه خواهان همکاری گردیدند و نیز وعده دادند که با هیأت مذکور در اسکیچ و اخذ کروکی ساحات همکاری خواهند کرد.

هیأت مذکور، از ساحات غصب شده قریه‌های سهاک، باسوس، کدوگان، بند برق، دولت یار و هوت‌خیل ولسوالی آقتاش بازدید و بررسی کرده و ۳۴۵۰ جریب زمین را در این قریه‌ها امارتی تثبیت کرد.

.

در همین حال، نشست هیأت تخنیکی ولایت کنر با حضور رییس و اعضای این هیأت برگزار شد و در آن درباره زمین تحت دعوای شاروالی و ریاست فواید عامه، بحث شده و فیصله شد که نماینده‌های با صلاحیت هر دو اداره با اسنادشان خواسته شوند.

هیأت مذکور با متصرفین ساحه دندها مربوط قطعه ۷۱۲ کادستر واقع در مرکز کنر دیدار کرده و درباره ملکیت مذکور گفتگو کرد. هیأت تاکید کرد که زمین مذکور کاملاً امارتی است اما متصرفین ادعا کردند که زمین مذکور ملکیت آنان است و در دفاتر املاکی ولسوالی سرکانو قیدیت دارد.

هیأت اسناد آنان را اخذ کرده و درباره اخذ معلومات قیدیت املاکی آن به ادارات ذیربط هدایت داد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۳ - ۹:۵۸
Background image

از ۲۴ دارالوکاله در  ناحیه چهارم شهر کابل نظارت صورت گرفت

هیأت نظارت ریاست وکلای مدافع وزارت عدلیه، از ۲۴ دارالوکاله در ناحیه چهارم شهر کابل کنترول و نظارت نموده و به متصدیان آن‌ها توصیه های لازم نمود. 

این هیأت روز شنبه، ۱۸ جمادی الاول، ۱۴. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۲ - ۱۳:۴۸
Background image

به تعدادی از متقاضیان، جواز فعالیت رهنمای معاملات توزیع شد

ریاست امور رهنمای معاملات و عریضه نویسان ریاست عمومی انسجام وزارت عدلیه، روز یکشنبه، ۱۹ جمادی الاول به تعدادی از متقاضیان، جواز فعالیت رهنمای معاملات را توزیع کرد.

در مراسمی که به. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۲ - ۱۳:۳۴
Background image

تثبیت و تشخیص بیش از ۱۱۰ جریب زمین امارتی در ولایت جوزجان

نشست هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت جوزجان، روز چهارشنبه، ۱۵ جمادی الاول با حضور رییس و اعضای این هیأت برگزار شد و در آن یک تعداد دوسیه‌های مربوط به غصب زمین مورد بحث و بررسی. . .

BACK TO NEWS