وزیر عدلیه وضعیت آگاهی‌دهی حقوقی را مورد بررسی قرار داد

waheed
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۴/۲۲ - ۱۳:۱۵
.

قانون‌پوه فضل احمد معنوی، وزیر عدلیه کشور در نشستی وضعیت آگاهی‌‌دهی حقوقی به شهروندان را مورد بررسی قرار داد و بر ضرورت تحول در این بخش تاکید کرد.

در این نشست که صبح امروز سه‌شنبه، 22 سرطان برگزار شد، معین امور اجتماعی وزارت عدلیه و شماری از رؤسا و مسوولان بخش‌های مختلف این وزارت حضور داشتند.

وزیر عدلیه تاکید کرد که آگاهی‌دهی حقوقی باید با استفاده از رویکردهای جدید و تحت یک چتر واضح و مسلکی صورت گیرد و نیز فعالیت‌های این بخش متمرکز شود.

.

وی با اشاره به روش کلاسیک کنونی در آگاهی‌دهی حقوقی گفت که آگاهی‌دهی به صورت حضوری به شهروندان با توجه به امکانات و منابع وزارت عدلیه و گستردگی مخاطبان پیام‌های حقوقی، امکان‌پذیر نیست.

آقای معنوی تصریح کرد که تولید پیام‌های آگاهی‌دهی حقوقی بیشتر شود و از طریق کانال‌های مختلف به ویژه رسانه‌ها به مردم رسانیده شود.

او همچنین هدایت داد که در این زمینه یک تیم مرکزی با مدیریت قوی ایجاد شود و مسوولیت آگاهی‌دهی حقوقی را بر عهده گیرد و به صورت منظم از فعالیت‌های خود گزارش دهد. وی بر جلب همکاری موسسات همکار وزارت عدلیه در این زمینه هم تاکید کرد.

.

وزیر عدلیه به موثرسازی فعالیت مرکز مشوره‌دهی تلفنی 188 نیز تاکید کرد و گفت که تلاش شود تا تماس شهروندان به این شماره رایگان شود تا بتوانند مشوره‌های حقوقی این مرکز را دریافت کنند.

فضل احمد معنوی، کمیته‌ای را به ریاست دکتر زکیه عادلی، معین امور اجتماعی وزارت عدلیه توظیف کرد تا در موارد ذکر شده، هرچه سریع اقدامات عملی را روی دست گیرد.

در این نشست معین امور اجتماعی وزارت عدلیه هم با اشاره به ضرورت تجهیزاتی، منابع و زیربنا برای مدرن‌سازی آگاهی‌دهی حقوقی گفت که کمیته به زودی به کار آغاز می‌کند تا با رفع چالش‌ها، وضعیت آگاهی‌دهی حقوقی بهتر شود.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۱ - ۱۴:۱
Background image

سرپرست وزارت عدلیه با سفیر ترکیه در کابل دیدار کرد

محترم الشیخ مولوی عبدالحکیم الشرعی حفظه الله، سرپرست وزارت عدلیه امارت اسلامی افغانستان صبح امروز چهارشنبه، 7 ربیع الاول با محترم جیهاد ارگینای، سفیر ترکیه در کابل و هیأت همراه شان. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۷/۷ - ۱۵:۵۱
Background image

پیام جلالتمآب سرپرست وزیر وزارت عدلیه

روزدوشنبه مؤرخ ۱۴۴۳/۲/۱۹ جلالتمآب سرپرست وزیر وزارت عدلیه باسفیر چین دیدار نمودند که در خلال این دیدار موضوعات قابل علاقه جانبین تحت بحث قرار گرفت و در جریان بحث سفیر چین از سرپرست وزیر. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۷/۶ - ۱۰:۷
Background image

دیدار جلالتمآب سرپرست وزیر وزارت عدلیه با سفیر چین مقیم کابل

دوشنبه،

 در ابتداء جلالتمآب مولوی عبدالحکیم شرعی، سرپرست وزیر وزارت عدلیه به محترم وانگ یو، سفیر چین مقیم کابل و هیأت همرایشان خوش آمدید گفته و به حیث کشور دوست که با امارت اسلامی. . .

BACK TO NEWS