وزیر عدلیه: حمایت و دفاع از نظام وجیبه ملی همه ما به ویژه جوانان است

waheed
پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۱ - ۱۵:۱۷
.

قانون‌پوه فضل احمد معنوی، وزیر عدلیه کشور کنفرانس ملی جوانان اشتراک و سخنرانی کرد. او با شعار «هرجوان یک سرباز» تاکید کرد که در این شرایط دفاع از نظام وجیبه ملی، شرعی و اخلاقی همه ما است.

آقای معنوی در این کنفرانس که امروز پنج‌شنبه، 21 اسد برگزار شد، رشادت‌ها و قهرمانی‌های نیروهای امنیتی را در ولایات مختلف کشور ستایش کرد و گفت که آنان از ولایت‌های تخار، بدخشان و قندز از ساحاتی که در کنترل دشمن بود قهرمانانه عبور کرده و خودشان را به نقاط امن رساندند.

.

او از جوانان خواست تا به هر طریقی که می‌توانند در برابر ظلم ایستاد شوند؛ چون پذیرفتن ظلم هم از نظر ایمانی و هم از نظر اخلاقی مردود است. وی افزود: «اگر با قلم می‌توانیم، با زبان می‌توانیم یا با سلاح می‌توانیم در برابر این ظلم ایستادگی کنیم

وزیر عدلیه اعمال دشمن در ولایات مختلف را ظلم و بی عدالتی آشکار خواند و تصریح کرد که هم اعتقاد دینی ما و هم تاریخ نشان می‌دهد که ظلم منجر به نابودی است.

وزیر عدلیه بیان کرد که طرف ما در سخت‌ترین شرایط هم جانب عدالت را گرفته است و با اسیران و زندانیان طالبان رفتار نادرست نداشته و نیز مرتکب جنایات جنگی و جنایات ضد بشری نشده است.

.

کنفرانس ملی جوانان از طرف جمعی از نهادهای ملی و بین المللی و جوانان مسوول برای دو روز در کابل برگزار شده است و قرار است تا در این کنفرانس دیدگاه‌های جوانان و نخبه‌های کشور در باره ملت سازی و عدالت گرفته شود. در این کنفرانس 300 تن از جوانان، مسوولان نمایندگان شماری از نهادهای خارجی و چهره‌های اکادمیک کشور حضور دارند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۶/۲۸ - ۱۰:۷
Background image

ابلاغیه وزارت عدلیه أمارت اسلامی افغانستان

هموطنان محترم و باعزت!

طوریکه در این اواخر دیده می شود در شبکه های اجتماعی از جمله فیسبوک، تویتر، تلیگرام و انستاگرام اکاذیب تحت عنوان حکم، قانون، پالیسي و اصول أمارت اسلامی افغانستان. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۶/۲۴ - ۱۵:۵۲
Background image

سرپرست وزارت عدلیه از ریاست‌ها و شعبات این وزارت بازدید کرد

محترم الحاج مولوی عبدالحکیم شرعی، سرپرست وزارت عدلیه ا.ا افغانستان از ریاست‌ها و شعبات این وزارت بازدید نموده و با کارمندان بخش‌های مختلف وزارت از نزدیک دیدار و گفتگو کرد.

سرپرست. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۶/۲۴ - ۱۵:۴۵
Background image

نشست شورای رهبری وزارت عدلیه برگزار گردید

نشست تعارفی شورای رهبری وزارت عدلیه به ریاست محترم الحاج مولوی عبدالحکیم شرعی، سرپرست وزارت عدلیه امارت اسلامی افغانستان و با اشتراک روسا و مقامات این وزارت برگزار گردید.

در این نشست  . . .

BACK TO NEWS