وزارت عدلیه در 9 ماه گذشته به 64 بنیاد خیریه جواز فعالیت صادر کرده‌است

waheed
چهارشنبه ۱۴۰۱/۴/۸ - ۱۱:۴۵

وزارت عدلیه طی 9 ماه اخیر به 64 بنیاد خیریه جواز فعالیت صادر کرده که از این میان 59 جواز آن جدید بوده و پنج مورد دیگر آن تجدید جواز بوده است.

این جوازها از سوی ریاست عمومی انسجام وزارت عدلیه طی مراحل و صادر گردیده است. این وزارت همچنان به 27 تن متقاضی دیگر جواز فعالیت اتحادیه صادر نموده که از این میان 25 جواز آن جدید بوده و 2 دیگر آن تجدید شده اند.

 وزارت عدلیه در این مدت از صدور جواز فعالیت به 91 اتحادیه و بنیاد خیریه مبلغ 875 هزار افغانی عواید نیز جمع‌آوری و به خزانه امارت اسلامی واریز نموده‌است.

هیأت بررسی ریاست انسجام وزارت عدلیه همچنان در این مدت از دفاتر 53 اتحادیه و بنیاد خیریه و اجراآت آنها نظارت و کنترول به عمل آورده و اضافه از40 اتحادیه و بنیاد خیریه را غیر فعال تثبیت نموده است.

این ریاست در قسمت ثبت و طی مراحل اسناد اتحادیه‌ها و بنیادهای خیریه نیز یک سلسله سهولت‌ها را ایجاد نموده که از جمله به کاهش در ارایه استیتمنت بانکی از 2 میلیون افغانی به 500 هزار افغانی توسط متقاضی جواز فعالیت بنیاد خیریه، ایجاد دیتابیس منظم برای اتحادیه‌ها و بنیادهای خیریه ثبت شده در این اداره و اعطای جواز فعالیت اتحادیه به اشخاص حقیقی در بخش‌های حرفوی، صنفی و تخصصی می‌توان نام برد. 

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۹/۹ - ۱۵:۲۵
Background image

برگزاری سیمینار کمیسیون جلوگیری از غصب زمین‌‎ و استرداد زمین‌های غصب‌شده در ولایت بلخ

کمیسیون جلوگیری از غصب زمین‌ و استرداد زمین‌های غصب‌شده روز چهارشنبه، ۶ جمادی الاول سیمینار یک روزه را به منظور تشریح مقرره و لایحه این کمیسیون و فرمان امیرالمؤمنین حفظه الله در مورد. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۹/۹ - ۹:۱۹
Background image

هزار جریب زمین در ولایت خوست امارتی تشخیص شد

به سلسله اقدامات در راستای جلوگیری از غصب زمین، هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین در ولایت خوست از ساحه دشت سیگی این ولایت بازدید کرده و هزار جریب زمین را امارتی تشخیص نمود.

هیأت مذکور. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۹/۸ - ۱۴:۱۳
Background image

۵۲۵۰ جریب زمین در ولایت پکتیکا امارتی تشخیص شد

هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت پکتیکا از زمین‌های قوم تاروخیل و زمین‌های اطراف دب در شهر شرن این ولایت بازدید کرده و۵۲۵۰ جریب زمین در اطراف دب را که از سوی برخی اشخاص تصرف شده،. . .

BACK TO NEWS