وزارت عدلیه در 9 ماه گذشته به 64 بنیاد خیریه جواز فعالیت صادر کرده‌است

waheed
چهارشنبه ۱۴۰۱/۴/۸ - ۱۱:۴۵

وزارت عدلیه طی 9 ماه اخیر به 64 بنیاد خیریه جواز فعالیت صادر کرده که از این میان 59 جواز آن جدید بوده و پنج مورد دیگر آن تجدید جواز بوده است.

این جوازها از سوی ریاست عمومی انسجام وزارت عدلیه طی مراحل و صادر گردیده است. این وزارت همچنان به 27 تن متقاضی دیگر جواز فعالیت اتحادیه صادر نموده که از این میان 25 جواز آن جدید بوده و 2 دیگر آن تجدید شده اند.

 وزارت عدلیه در این مدت از صدور جواز فعالیت به 91 اتحادیه و بنیاد خیریه مبلغ 875 هزار افغانی عواید نیز جمع‌آوری و به خزانه امارت اسلامی واریز نموده‌است.

هیأت بررسی ریاست انسجام وزارت عدلیه همچنان در این مدت از دفاتر 53 اتحادیه و بنیاد خیریه و اجراآت آنها نظارت و کنترول به عمل آورده و اضافه از40 اتحادیه و بنیاد خیریه را غیر فعال تثبیت نموده است.

این ریاست در قسمت ثبت و طی مراحل اسناد اتحادیه‌ها و بنیادهای خیریه نیز یک سلسله سهولت‌ها را ایجاد نموده که از جمله به کاهش در ارایه استیتمنت بانکی از 2 میلیون افغانی به 500 هزار افغانی توسط متقاضی جواز فعالیت بنیاد خیریه، ایجاد دیتابیس منظم برای اتحادیه‌ها و بنیادهای خیریه ثبت شده در این اداره و اعطای جواز فعالیت اتحادیه به اشخاص حقیقی در بخش‌های حرفوی، صنفی و تخصصی می‌توان نام برد. 

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۸ - ۱۵:۲۸
Background image

برگزاری سمینار آموزشی برای اعضای مسلکی ریاست‌های عدلیه ولایات زون مرکز

آمریت آموزش‌ها و ارتقای ظرفیت ریاست منابع بشری وزارت عدلیه، روز شنبه، ۲۵ جمادی الاول، سمینار آموزشی شش روزه را برای اعضای مسلکی ریاست‌های عدلیه ولایات زون مرکز در تالار وزارت عدلیه. . .

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۸ - ۱۵:۱۷
Background image

امتحان نهایی دور ششم برنامه ستاژ تقنین وزارت عدلیه برگزار شد

انستیتوت امور قانونگذاری و تحقیقات علمی - حقوقی وزارت عدلیه روز چهارشنبه، ۲۲ جمادی الاول امتحان نهایی دور ششم برنامه ستاژ تقنین این وزارت را برگزار کرد.

در این دور ستاژ تقنین ۷۰ تن. . .

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۸ - ۱۳:۴۷
Background image

از ۳ دارالوکاله در شهر گردیز مرکز ولایت پکتیا بررسی و نظارت صورت گرفت

هیأت نظارت ریاست عدلیه ولایت پکتیا، روز پنجشنبه، ۲۳ جمادی الاول، از ۳ دارالوکاله در شهر گردیز مرکز ولایت پکتیا بررسی و نظارت کرده و به متصدیان آن‌ها توصیه های لازم نمود. 

این هیأت، در. . .

BACK TO NEWS