وزارت عدلیه در 9 ماه گذشته به 64 بنیاد خیریه جواز فعالیت صادر کرده‌است

waheed
چهارشنبه ۱۴۰۱/۴/۸ - ۱۱:۴۵

وزارت عدلیه طی 9 ماه اخیر به 64 بنیاد خیریه جواز فعالیت صادر کرده که از این میان 59 جواز آن جدید بوده و پنج مورد دیگر آن تجدید جواز بوده است.

این جوازها از سوی ریاست عمومی انسجام وزارت عدلیه طی مراحل و صادر گردیده است. این وزارت همچنان به 27 تن متقاضی دیگر جواز فعالیت اتحادیه صادر نموده که از این میان 25 جواز آن جدید بوده و 2 دیگر آن تجدید شده اند.

 وزارت عدلیه در این مدت از صدور جواز فعالیت به 91 اتحادیه و بنیاد خیریه مبلغ 875 هزار افغانی عواید نیز جمع‌آوری و به خزانه امارت اسلامی واریز نموده‌است.

هیأت بررسی ریاست انسجام وزارت عدلیه همچنان در این مدت از دفاتر 53 اتحادیه و بنیاد خیریه و اجراآت آنها نظارت و کنترول به عمل آورده و اضافه از40 اتحادیه و بنیاد خیریه را غیر فعال تثبیت نموده است.

این ریاست در قسمت ثبت و طی مراحل اسناد اتحادیه‌ها و بنیادهای خیریه نیز یک سلسله سهولت‌ها را ایجاد نموده که از جمله به کاهش در ارایه استیتمنت بانکی از 2 میلیون افغانی به 500 هزار افغانی توسط متقاضی جواز فعالیت بنیاد خیریه، ایجاد دیتابیس منظم برای اتحادیه‌ها و بنیادهای خیریه ثبت شده در این اداره و اعطای جواز فعالیت اتحادیه به اشخاص حقیقی در بخش‌های حرفوی، صنفی و تخصصی می‌توان نام برد. 

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۱۲:۵۰
Background image

بررسی و نظارت از ۱۸ دارالوکاله در ولایت بلخ

هیأت مشترک آمریت وکلای مدافع ریاست عدلیه ولایت بلخ و دیگر ادارات این ولایت از فعالیت تعدادی از وکلای مدافع و دارالوکاله‌ها در ناحیه پنجم شهر مزارشریف نظارت و بررسی کردند.
در نتیجه این. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۱۲:۳۱
Background image

از تعدادی از متقاضیان جواز فعالیت عریضه نویسی در ولایت پکتيکا امتحان اخذ شد

ریاست عدلیه ولایت پکتیکا روز چهارشنبه، ۵ ذوالحجه برنامه ارزیابی و اخذ امتحان از تعدادی از متقاضایان جواز فعالیت عریضه نویسی این ولایت را برگزار کرد.
رییس عدلیه ولایت پکتيکا در این. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۱۲:۸
Background image

برای ۴۸۵ تن در چهار ولایت برنامه‌های آگاهی دهی حقوقی ارایه شد

ریاست مساعدت‌های حقوقی وزارت عدلیه وزارت عدلیه و آمریت‌های ولایتی آن ، در چهار ولایت برای ۴۸۵ تن برنامه‌های آگاهی‌دهی حقوقی برگزار نموده است.
این برنامه‌‎ها روز چهار شنبه، ۵ ذوالحجه به. . .

BACK TO NEWS