وزارت عدلیه با 7 اداره دولتی به منظور افزایش آگاهی حقوقی شهروندان تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد

waheed
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۴/۱ - ۱۳:۱
.

وزارت عدلیه به منظور تقویت روند آگاهی‌دهی حقوقی به شهروندان با 7 اداره دولتی شامل وزارت‌‌های اطلاعات و فرهنگ، تحصیلات عالی، امور زنان، معارف، ارشاد، حج و اوقاف، مخابرات و تکنالوژی معلوماتی و رادیو تلویزیون ملی تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.

ایجاد صفحه رسمی در شبکه‌های اجتماعی و ایجاد اپلیکیشن مبایل برای نشر اسناد تقنینی، به کارگیری مواد تبلیغاتی آگاهی‌های حقوقی وزارت عدلیه در کتابخانه‌های مکاتب و موسسات تحصیلات عالی، تدوین مطالب حقوقی و نشر پیام‌های حقوقی توسط نشریه‌های ادارات بخشی از این تفاهم‌نامه است.

همچنین بر بنیاد این تفاهم‌نامه، ادارات مذکور متعهد شده‌اند تا زمینه برگزاری برنامه‌های آگاهی‌دهی حقوقی در دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی، مکاتب و دیگر مراکز تعلیمی دولتی و خصوصی، مراکز حمایوی زنان، مساجد، مدارس و حسینیه‌ها را فراهم کنند. مساعد ساختن زمینه برگزاری این برنامه‌ها از طریق رسانهها نیز از موارد مهم این تفاهم‌نامه است.

طرف‌های شامل در تفاهم‌نامه متعهد شده‌اند تا زمینه هماهنگی و تبادل تجارب را میان کارمندان آگاهی حقوقی، استادان و علما مساعد سازند و نیز سیمینارها و برنامه‌های آموزشی در این خصوص برگزار کنند. وزارت اطلاعات و فرهنگ به همکاری در نمایشنامه‌های کوتاه با محتوای حقوقی نیز تعهد کرده‌است.

با تطبیق این تفاهم‌نامه، دانشجویان، شاگردان مکاتب، زنان و همه اقشار اجتماعی در سراسر کشور از آگاهی‌های حقوقی مستفید شده و از وجایب و مکلفیت‌های قانونی شان آگاهی حاصل می‌کنند.

از طرفی هم در محلاتی که زمینه دسترسی به مراکز آموزشی و رسانه‌ها فراهم نیست، مردم از طریق منابر مساجد آگاهی‌های حقوقی حاصل می‌کنند و در این خصوص ملا امامان و خطیبان مساجد سهم خواهند گرفت.

وزارت عدلیه مسوولیت تهیه و تدوین محتوای پیام‌های حقوقی، هماهنگی میان ادارات ذیدخل، برگزاری برنامه‌های حقوقی به پیشنهاد ادارات، راه‌اندازی کمپاین‌های آگاهی‌دهی حقوقی و تمویل این برنامه را به منظور تطبیق این تفاهم‌نامه بر عهده دارد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۷ - ۱۲:۱۸
Background image

از روز ملی بیرق در وزارت عدلیه بزرگ‌داشت شد

وزارت عدلیه هفتم اسد، روز ملی بیرق را با بر افراشتن پرچم سه رنگ کشور در صحن این وزارت بزرگ‌داشت نمود.

در مراسم برافراشتن بیرق افغانستان در وزارت عدلیه، گل محمد گلزی، معین مالی و اداری. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۶ - ۱۳:۸
Background image

وزیر عدلیه با کارکنان ولایتی وزارت عدلیه که در مرکز طور خدمتی توظیف گردیده اند، دیدار کرد

قانون‌پوه فضل احمد معنوی، وزیر عدلیه جمهوری اسلامی افغانستان با شماری از کارکنان ولایتی این وزارت که در مرکز به طور خدمتی فعالیت می‌نمایند، دیدار و گفتگو کرد.

آقای معنوی در این نشست در. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۵ - ۱۰:۵۰
Background image

مرکز مشوره‌دهی حقوقی تلفنی به شهروندان

وزارت عدلیه از مدتی به این‌سو مرکز خدمات مشوره‌دهی حقوقی رایگان را در این وزارت ایجاد کرده است. در این مرکز، مشاوران حقوقی وزارت عدلیه به صورت تلفنی از طریق شماره 188 در موضوعات حقوقی،. . .

BACK TO NEWS