هزار جریب زمین در ولایت خوست امارتی تشخیص شد

hayat_admin
Wed, Nov 30 2022 9:19 AM
.

به سلسله اقدامات در راستای جلوگیری از غصب زمین، هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین در ولایت خوست از ساحه دشت سیگی این ولایت بازدید کرده و هزار جریب زمین را امارتی تشخیص نمود.

هیأت مذکور به قطعه سبز هدایت داد تا اشخاصی که از این زمین استفاده می‌کنند را حاضر نماید تا ثبت شوند. همچنان به غاصبین مذکور استعلام داده شد تا به آن جواب دهند. در شهر خوست نیز از ساحات مربوط به شاروالی که از سوی مالکین مارکیت‌ها غصب گردیده، بازدید صورت گرفت و مالکین مارکیت‌ها به منظور بررسی موضوع نزد هیأت خواسته شدند

.

از طرفی هم در ولایت فاریاب نخستین نشست هیأت تخنیکی این ولایت برگزار شد و در آن تصمیم اتخاذ شد که ساحات غصب شده و زمین‌های امارتی توسط هیأت با صلاحیت تثبیت و لیست غاصبین تهیه و به مراجع ذیربط ارسال گردد.

1

تیم تخنیکی ایجاد شده از سوی هیأت تخنیکی در ولایت پنجشیر هم به منظور بررسی زمین‌های غصب شده به ولسوالی شتل این ولایت سفر کرد. تیم مذکور با ولسوال شتل دیدار کرده و در مورد فرمان امیرالمؤمنین حفظه‌الله به وی معلومات ارایه نمودند.

1

این هیأت با مالکان هوتل‌ها و دکان‌هایی که در کنار دریا و سرک به صورت غیر قانونی اعمار گردیده دیدار کرده و از آن‌ها خواستار اسناد شرعی و قانونی شد.

علاوه بر این در ولایت قندوز نیز نخستین نشست هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین به ریاست والی این ولایت و به اشتراک رییس و اعضای هیأت مذکور برگزار شد. در این نشست، فرمان امیرالمومنین حفظه الله در مورد جلوگیری از غصب، اهداف و ماده‌های آن تشریح گردید.

والی قندوز بر تطبیق کامل این فرمان تأکید کرده و از هیأت تخنیکی خواست تا در راستای تطبیق آن اقدامات عملی را روی دست گیرند.

تازه ترین اخبار

Sat, Jan 28 2023 3:31 PM
Background image

32 دفتر رهنمای معاملات در شهر کابل به دلیل فعالیت غیر قانونی مسدود شده است

د عدلیې وزارت د معاملو د لارښوونې او د عریضې لیکوونکو د چارو ریاست د ۱۴۰۱ کال د مرغومي میاشت په ترڅ کې د معاملو د لارښوونې له ۱۹۵ دفترونو څخه په کابل ولایت کې نظارت او بررسي ترسره کړه. . .

Sat, Jan 28 2023 3:22 PM
Background image

بیش از ۱۴۳ جریب زمین در ولایات دایکندی و سرپل امارتی تثبیت شد

هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایات دایکندی و سرپل از برخی ساحات در این ولایات بازدید کرده و بیش از ۱۴۳ جریب زمین را امارتی تثبیت کردند.

هیأت تخنیکی ولایت دایکندی از سه قطعه. . .

Thu, Jan 26 2023 1:14 PM
Background image

حدود ۸۷۰۰۰ جریب زمین در ولایت بادغیس بررسی شد

هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت بادغیس از برخی ساحات در این ولایت بازدید کرده و زمین‌های آن را بررسی کرد.

هیأت مذکور به قریه لامان و بند سبزک رفته و از زمین‌های پشته لامان که طی. . .

BACK TO NEWS