نشست رؤسای مرکزی وزارت عدلیه برگزار شد

waheed
چهارشنبه ۱۴۰۱/۴/۱۵ - ۸:۳۹

نشست رؤسای مرکزی وزارت عدلیه امارت اسلامی افغانستان روز سه شنبه، 6 ذوالحجه به ریاست شیخ الحدیث مولوی صاحب عبدالحکیم شرعی، سرپرست این وزارت برگزار گردید.

در این نشست در مورد زلزله اخیر در ولایات جنوبی بحث شد و وزیر عدلیه به رییس انسجام این وزارت هدایت داد که با مسوولان بنیادهای خیریه دیدار نموده و از آن‌ها بخواهد که در کارهای بنیادی مثل ساختن خانه‌ها و حفر چاه‌های آب با مردم زلزله زده کشور کمک نمایند.

همچنان در این نشست در مورد قرارداد تیل مورد نیاز وزارت عدلیه بحث صورت گرفت. وزیر عدلیه به مسوولان مربوط هدایت داد که کار قرارداد تیل را هرچه زودتر تکمیل نمایند. وی به رؤسای این وزارت توصیه نمود که به کارهایشان توجه نموده و آن‌را به وقت آن به انجام برسانند.

شیخ صاحب تاکید نمود که به منظور جلوگیری از بی نظمی باید تمام کارمندان غذای چاشت شان را در داخل وزارت صرف نمایند چرا که رفتن کارمندان برای غذا به بیرون باعث بی نظمی در این اداره می‌گردد.

در این نشست در مورد درس های دینی در این وزارت نیز بحث  صورت گرفت و فیصله شد که طالبان خارج از وزارت عدلیه نیز می‌توانند که در این درس‌ها شرکت نمایند. همچنان فیصله شد که برای طالبان که از خارج وزارت عدلیه در این درس‌ها شرکت می‌نمایند کارت‌ تهیه شود.

در اخیر وزیر عدلیه به رییس منابع بشری، رییس مالی و اداری و رییس حقوق این وزارت هدایت داد که به مشکل کمبود اجیر در ریاست‌های عدلیه ولایات رسیدگی نمایند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۴ - ۱۵:۳۰
Background image

تثبیت بیش از ۲۳۲ هزار جریب زمین امارتی طی یک ماه گذشته در ۲۱ ولایت

کمیسیون جلوگیری از غصب زمین و هیأت‌های تخنیکی آن در ولایات طی ماه ذوالحجه سال ۱۴۴۵هجری قمری حدود ۲۳۲ هزار و ۱۸۰ جریب زمین را در ۲۱ ولایت کشور تثبیت کرده‌اند.

در این مدت ۶۲ جریب زمین. . .

شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۳ - ۱۵:۴۹
Background image

نشست هماهنگی میان ریاست عدلیه و وکلای مدافع ولایت پروان برگزار شد

نشست هماهنگی میان ریاست عدلیه ولایت پروان و وکلای مدافع این ولایت روز چهارشنبه، ۴ محرم الحرام به ریاست مولوی حیات الله امین، رییس عدلیه ولایت پروان و با حضور آمر مساعدت‌های حقوقی این. . .

شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۳ - ۱۵:۱۲
Background image

برای حدود ۲۴۰۰ تن در ۱۰ ولایت آگاهی حقوقی ارایه شد

ریاست مساعدت‌های حقوقی وزارت عدلیه در مرکز و آمریت‌های ولایتی آن در ۹ ولایت دیگر برای ۲۳۸۰ تن برنامه‌های آگاهی‌دهی حقوقی برگزار نموده است.

این برنامه‌‎ها روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، ۴ و. . .

BACK TO NEWS