نشست رؤسای مرکزی وزارت عدلیه برگزار شد

waheed
چهارشنبه ۱۴۰۱/۴/۱۵ - ۸:۳۹

نشست رؤسای مرکزی وزارت عدلیه امارت اسلامی افغانستان روز سه شنبه، 6 ذوالحجه به ریاست شیخ الحدیث مولوی صاحب عبدالحکیم شرعی، سرپرست این وزارت برگزار گردید.

در این نشست در مورد زلزله اخیر در ولایات جنوبی بحث شد و وزیر عدلیه به رییس انسجام این وزارت هدایت داد که با مسوولان بنیادهای خیریه دیدار نموده و از آن‌ها بخواهد که در کارهای بنیادی مثل ساختن خانه‌ها و حفر چاه‌های آب با مردم زلزله زده کشور کمک نمایند.

همچنان در این نشست در مورد قرارداد تیل مورد نیاز وزارت عدلیه بحث صورت گرفت. وزیر عدلیه به مسوولان مربوط هدایت داد که کار قرارداد تیل را هرچه زودتر تکمیل نمایند. وی به رؤسای این وزارت توصیه نمود که به کارهایشان توجه نموده و آن‌را به وقت آن به انجام برسانند.

شیخ صاحب تاکید نمود که به منظور جلوگیری از بی نظمی باید تمام کارمندان غذای چاشت شان را در داخل وزارت صرف نمایند چرا که رفتن کارمندان برای غذا به بیرون باعث بی نظمی در این اداره می‌گردد.

در این نشست در مورد درس های دینی در این وزارت نیز بحث  صورت گرفت و فیصله شد که طالبان خارج از وزارت عدلیه نیز می‌توانند که در این درس‌ها شرکت نمایند. همچنان فیصله شد که برای طالبان که از خارج وزارت عدلیه در این درس‌ها شرکت می‌نمایند کارت‌ تهیه شود.

در اخیر وزیر عدلیه به رییس منابع بشری، رییس مالی و اداری و رییس حقوق این وزارت هدایت داد که به مشکل کمبود اجیر در ریاست‌های عدلیه ولایات رسیدگی نمایند.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۷/۴ - ۱۴:۵۷
Background image

از تعدادی از متقاضیان جواز فعالیت عریضه نویسی، امتحان اخذ شد

ریاست رهنمای معاملات و عریضه نویسان ریاست عمومی انسجام وزارت عدلیه به سلسله ارزیابی‌های قبلی اش، روز سه‌شنبه، ۱۱ ربیع الاول برنامه ارزیابی و اخذ امتحان از تعدادی از متقاضیان جواز فعالیت. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۷/۴ - ۱۴:۵۰
Background image

برگزاری برنامه آگاهی دهی حقوقی برای مسوولان و منسوبین قوماندانی امنیه ولسوالی نجراب ولایت کاپیسا

آمریت مساعدت‌های حقوقی ریاست عدلیه ولایت کاپیسا روز دو‌شنبه، ۱۰ ربیع الاول برنامه آگاهی‌دهی حقوقی را برای مسوولان و منسوبین قوماندانی امنیه ولسوالی نجراب این ولایت برگزار کرد. 

در این. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۷/۴ - ۱۳:۵۷
Background image

بازدید و بررسی هیأت نظارتی وزارت عدلیه از ریاست عدلیه ولایت خوست

هیأت نظارتی وزارت عدلیه به ریاست مولوی سید حبیب الحبیب، رییس وکلای مدافع این وزارت و با عضویت مولوی رحمت الله حقانی، رییس مساعدت‌های حقوقی، مولوی محمد یاسین حقانی، رییس امور جمعیت‌ها و. . .

BACK TO NEWS