نشست رؤسای مرکزی وزارت عدلیه برگزار شد

waheed
چهارشنبه ۱۴۰۱/۴/۱۵ - ۸:۳۹

نشست رؤسای مرکزی وزارت عدلیه امارت اسلامی افغانستان روز سه شنبه، 6 ذوالحجه به ریاست شیخ الحدیث مولوی صاحب عبدالحکیم شرعی، سرپرست این وزارت برگزار گردید.

در این نشست در مورد زلزله اخیر در ولایات جنوبی بحث شد و وزیر عدلیه به رییس انسجام این وزارت هدایت داد که با مسوولان بنیادهای خیریه دیدار نموده و از آن‌ها بخواهد که در کارهای بنیادی مثل ساختن خانه‌ها و حفر چاه‌های آب با مردم زلزله زده کشور کمک نمایند.

همچنان در این نشست در مورد قرارداد تیل مورد نیاز وزارت عدلیه بحث صورت گرفت. وزیر عدلیه به مسوولان مربوط هدایت داد که کار قرارداد تیل را هرچه زودتر تکمیل نمایند. وی به رؤسای این وزارت توصیه نمود که به کارهایشان توجه نموده و آن‌را به وقت آن به انجام برسانند.

شیخ صاحب تاکید نمود که به منظور جلوگیری از بی نظمی باید تمام کارمندان غذای چاشت شان را در داخل وزارت صرف نمایند چرا که رفتن کارمندان برای غذا به بیرون باعث بی نظمی در این اداره می‌گردد.

در این نشست در مورد درس های دینی در این وزارت نیز بحث  صورت گرفت و فیصله شد که طالبان خارج از وزارت عدلیه نیز می‌توانند که در این درس‌ها شرکت نمایند. همچنان فیصله شد که برای طالبان که از خارج وزارت عدلیه در این درس‌ها شرکت می‌نمایند کارت‌ تهیه شود.

در اخیر وزیر عدلیه به رییس منابع بشری، رییس مالی و اداری و رییس حقوق این وزارت هدایت داد که به مشکل کمبود اجیر در ریاست‌های عدلیه ولایات رسیدگی نمایند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۹/۹ - ۱۵:۲۵
Background image

برگزاری سیمینار کمیسیون جلوگیری از غصب زمین‌‎ و استرداد زمین‌های غصب‌شده در ولایت بلخ

کمیسیون جلوگیری از غصب زمین‌ و استرداد زمین‌های غصب‌شده روز چهارشنبه، ۶ جمادی الاول سیمینار یک روزه را به منظور تشریح مقرره و لایحه این کمیسیون و فرمان امیرالمؤمنین حفظه الله در مورد. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۹/۹ - ۹:۱۹
Background image

هزار جریب زمین در ولایت خوست امارتی تشخیص شد

به سلسله اقدامات در راستای جلوگیری از غصب زمین، هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین در ولایت خوست از ساحه دشت سیگی این ولایت بازدید کرده و هزار جریب زمین را امارتی تشخیص نمود.

هیأت مذکور. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۹/۸ - ۱۴:۱۳
Background image

۵۲۵۰ جریب زمین در ولایت پکتیکا امارتی تشخیص شد

هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت پکتیکا از زمین‌های قوم تاروخیل و زمین‌های اطراف دب در شهر شرن این ولایت بازدید کرده و۵۲۵۰ جریب زمین در اطراف دب را که از سوی برخی اشخاص تصرف شده،. . .

BACK TO NEWS