محترم فضل احمد معنوی به عنوان سرپرست وزارت عدلیه معرفی شد

waheed
دوشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۴ - ۱۹:۱۳
.

محترم قضاوت‌پوه فضل احمد معنوی که بر اساس احکام جداگانه مقام عالی ریاست جمهوری به عنوان نامزدوزیر و سرپرست وزارت عدلیه تعیین گردیده، امروز طی یک مراسم رسمی از سوی محترم سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری و با حضور مقامات ارشد برحال و پیشین دولت افغانستان، نمایندگان مردم در شورای ملی و معینان، روسا و کارمندان وزارت عدلیه، معرفی شد.

معاون دوم ریاست جمهوری هنگام معرفی سرپرست وزارت عدلیه، این وزارت را یک نهاد کلیدی و نقطه وصل میان حکومت، پارلمان و قوه قضاییه خواند و تاکید کرد که وزارت عدلیه نقش مهمی در پالیسی‌های کلان دولت دارد.

.

او ضمن تبریکی به فضل احمد معنوی به عنوان سرپرست وزارت عدلیه گفت که وی تجربه خوبی در بخش عدلی و قضایی دارد و برایش آرزوی موفقیت کرد.

محترم قضاوت‌پوه فضل احمد معنوی، سرپرست وزارت عدلیه در این مراسم تعهد کرد که اراده ما برای اصلاحات و نوآوری‌های عمیق و ضروری، محکم است. وی نقش وزارت عدلیه در عرصه قانون‌گذاری را مهم خواند و گفت که افغانستان از لحاظ قوانین کشور غنی است. سرپرست وزارت عدلیه تاکید کرد که در دوره کاری‌اش به فساد و سوءاستفاده از موقف به هیچ وجه اجازه نخواهد داد.

.

او از کارکردهای وزیر پیشین عدلیه در دوره کاری شش ساله‌اش نیز قدردانی کرد.

دکتر عبدالبصیر انور، وزیر پیشین عدلیه نیز در این مراسم ضمن ارایه عمده دستاوردهای این وزارت طی شش سال گذشته برای سرپرست وزیر جدید وزارت عدلیه آرزوی موفقیت نمود.

.

در این مراسم، محترم عبدالحکیم منیب، وزیر پیشین حج و اوقاف نیز سخنرانی کرد و برای سرپرست و نامزد وزیر وزارت عدلیه استدعای توفیق نمود.

 

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۵ - ۱۵:۳۷
Background image

ترجمه متن معاهدات و میثاق‌های بین المللی دقیق و تخصصی شود

چگونگی طی مراحل و انعقاد معاهدات بین‌المللی و چالش‌های این روند در یک سیمینار علمی که از سوی وزارت خارجه و اشتراک نماینده وزارت عدلیه، شماری از اعضای شورای ملی و نمایندگان برخی دیگر از. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۵ - ۱۴:۳۱
Background image

وزیر عدلیه: مردم باید در امور قانون‌گذاری سهیم شوند

قضاوت‌پوه فضل احمد معنوی، وزیر عدلیه در نشست شورای رهبری این وزارت بر سهم‌گیری مردم در امور قانون‌گذاری و تقویت ستاژ تقنینی و حقوقی تاکید کرد.

نشست شورای رهبری وزارت عدلیه، صبح امروز. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۹/۴ - ۱۸:۲
Background image

برنامه آشنایی با میکانیزم‌های قانون‌گذاری و حقوقی وزارت عدلیه برای دانشجویان دانشگاه خاتم‌النبیین برگزار شد

وزارت عدلیه، میکانیزم‌های کاری قانون‌گذاری و حقوقی در این وزارت را برای دانشجویان فقه و حقوق دانشگاه خاتم‌النبیین در کابل تشریح کرد و به نگرانی‌ها و پرسش‌های آنان پاسخ داد و پیشنهادهای. . .

BACK TO NEWS