سرپرست وزارت عدلیه با سفیر ترکیه در کابل دیدار کرد

waheed
چهارشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۱ - ۱۴:۱

محترم الشیخ مولوی عبدالحکیم الشرعی حفظه الله، سرپرست وزارت عدلیه امارت اسلامی افغانستان صبح امروز چهارشنبه، 7 ربیع الاول با محترم جیهاد ارگینای، سفیر ترکیه در کابل و هیأت همراه شان دیدار و گفتگو کردند.

سرپرست وزارت عدلیه در این دیدار از کمک‌ها و همکاری‌های دولت ترکیه با مردم افغانستان اظهار قدردانی نموده، گفت که ترکیه و افغانستان از گذشته‌ها دارای روابط دوستانه بوده و در آینده نیز این روابط دوستانه ادامه خواهد داشت‌. وی گفت که افغانستان خواهان روابط دوستانه با ترکیه و تمام کشورها می‌باشد.

سفیر ترکیه نیز با اشاره به روابط دیرینه دولت ترکیه با مردم افغانستان گفت که کشورش اکنون نیز آماده همکاری با امارت اسلامی افغانستان می‌باشد. او گفت که ترکیه در زمینه آموزش کارمندان و اعزام متخصصین با وزارت عدلیه افغانستان همکاری خواهد کرد.

سفیر ترکیه در این دیدار، خواهان وضاحت در مورد توافق‌نامه‌های قبلی میان دو کشور از جمله توافق‌نامه استرداد مجرمین شد.

سرپرست وزارت عدلیه گفت که امارت اسلامی افغانستان به همه موافقت‌نامه‌ها و تعهدات قبلی کشور با کشورهای دیگر در صورتی که مخالف شریعت اسلامی نباشد، متعهد است.

وی همچنین طی سخنانش از مواضع دولت ترکیه در قضایای بین‌المللی به ویژه در قضایای مربوط به مسلمانان، اظهار قدردانی کرد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۹/۷ - ۱۴:۱۲
Background image

23 رهنمای معاملات و موترفروشی در کابل مسدود شد

وزارت عدلیه امارت اسلامی افغانستان پس از بررسی اسناد 39 دفتر رهنمای معاملات و موترفروشی‌ها در حوزه هفدهم شهر کابل، 23 رهنمای معاملات و موترفروشی را به دلیل تخلفات و فعالیت غیرقانونی. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۹/۳ - ۱۲:۳۸
Background image

دیدار وزیر عدلیه با بزرگان ولایت ننگرهار

شیخ صاحب عبدالحکیم شرعی سرپرست وزیر وزارت عدلیه امارت اسلامی افغانستان، روز یک شنبه 30 عقرب 1400 با بزرگان قومی ولایت ننگرهار در دفتر کارش دیدار کرد.

در این دیدار حمدالله حقانی، مسوول. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۸/۳۰ - ۱۲:۱۷
Background image

اعلامیه وزارت عدلیه درباره اخذ جواز فعالیت وکلای مدافع

وزارت عدلیه امارت اسلامی افغانستان به اطلاع عموم وکلای محترم مدافع می‌رساند که هرچه زودتر از این وزارت جواز فعالیت شان را اخذ کنند. در صورتی که وکلای محترم مدافع جواز فعالیت از وزارت. . .

BACK TO NEWS