دیدار جلالتمآب سرپرست وزیر وزارت عدلیه با سفیر چین مقیم کابل

waheed
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۷/۶ - ۱۰:۷

دوشنبه،

 در ابتداء جلالتمآب مولوی عبدالحکیم شرعی، سرپرست وزیر وزارت عدلیه به محترم وانگ یو، سفیر چین مقیم کابل و هیأت همرایشان خوش آمدید گفته و به حیث کشور دوست که با امارت اسلامی افغانستان به کمک هایشان ادامه می‌دهند از آنان ابراز امتنان نمودند.

 در این دیدار سرپرست وزارت عدلیه گفت که امارت اسلامی افغانستان برای دوره مؤقت قانون اساسی دوره محمد ظاهر شاه، پادشاه سابق افغانستان را بدون آن تعداد موادش که خلاف شریعت و اصول امارت اسلامی باشد، نافذ می‌نماید.

به همین ترتیب به قوانین و اسناد بین‌المللی که خلاف شریعت و اصول امارت اسلامی نباشد احترام می‌گذارند.

ایشان فرمودند که امارت اسلامی افغانستان خواهان روابط حسنه با همه کشورهای منطقه و جهان است و به این ترتیب به کشورهای منطقه و جهان اطمینان کامل می‌دهد که از خاک افغانستان بر خلاف هیچ کشوری استفاده نخواهد شد.  

جلالتمآب سرپرست وزارت عدلیه اضافه نمودند که جای بسا خرسندی است که بعد از پایان اشغال و جنگ چهل ساله افغانستان، افغانان توانستند فضای امنیت را در کشور احساس نموده و شاهد صلح و ثبات دایمی و حقیقی باشند و مأمورین دوره حکومت سابق توانستند از فرمان عفو عمومی عالیقدر امیرالمؤمنین حفظه الله مستفید شوند.

 سپس سفیر محترم کشور چین مقیم کابل از اینکه امارت اسلامی افغانستان کنترول کشور را در دست گرفته و امنیت روز به روز به طرف بهبود روان است و مردم بدون کدام ترس وهراس به فعالیت‌ها و امور زندگی خویش ادامه می‌دهند اظهار خرسندی نمود.

ایشان اشاره نمودند که جای بسا خرسندی است که مسؤولین امارت اسلامی افغانستان متعهد اند که مشکلات اقتصادی مردم کشور خود را به زودترین فرصت حل نموده و در مقابل تروریزم مبارزه می‌نمایند.

او افزود که چین روابط دیپلوماتیک خویش را با امارت اسلامی افغانستان حفظ نموده و در راستای برداشتن تحریم‌های وضع شده بالای امارت اسلامی افغانستان به سطح جهانی از هیچ نوع همکاری دریغ نخواهند کرد.  

در ادامه جلالتمآب سرپرست وزیر وزارت عدلیه فرمودند که مسؤولین و اعضای امارت اسلامی نه در سابق و نه هم اکنون خواهان جنگ هستند؛ اما خواهان اصلاح نظام و تنفیذ شریعت اسلامی می‌باشند. از همین رو امارت اسلامی توانست در وقت کم و با دست خالی با حمایت مردم کشور خود را از اشغال بیگانگان نجات دهند.

در پایان این دیدار هردو جانب برهمکاری های دوامدار و احترام متقابل به تمامیت ارضی هردو کشور تعهد سپردند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۹/۷ - ۱۴:۱۲
Background image

23 رهنمای معاملات و موترفروشی در کابل مسدود شد

وزارت عدلیه امارت اسلامی افغانستان پس از بررسی اسناد 39 دفتر رهنمای معاملات و موترفروشی‌ها در حوزه هفدهم شهر کابل، 23 رهنمای معاملات و موترفروشی را به دلیل تخلفات و فعالیت غیرقانونی. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۹/۳ - ۱۲:۳۸
Background image

دیدار وزیر عدلیه با بزرگان ولایت ننگرهار

شیخ صاحب عبدالحکیم شرعی سرپرست وزیر وزارت عدلیه امارت اسلامی افغانستان، روز یک شنبه 30 عقرب 1400 با بزرگان قومی ولایت ننگرهار در دفتر کارش دیدار کرد.

در این دیدار حمدالله حقانی، مسوول. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۸/۳۰ - ۱۲:۱۷
Background image

اعلامیه وزارت عدلیه درباره اخذ جواز فعالیت وکلای مدافع

وزارت عدلیه امارت اسلامی افغانستان به اطلاع عموم وکلای محترم مدافع می‌رساند که هرچه زودتر از این وزارت جواز فعالیت شان را اخذ کنند. در صورتی که وکلای محترم مدافع جواز فعالیت از وزارت. . .

BACK TO NEWS