بیش از ۱۰۰۰۰ جریب زمین در ولایات بادغیس و بغلان امارتی تثبیت شد

hayat_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۵:۳۵
.

هیأت های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایات بادغیس و بغلان با بررسی اسناد برخی ساحات در این ولایات بیش از ۱۰۰۰۰ جریب زمین غصب شده در این ولایات را امارتی تثبیت کردند.  

در نشست هیأت تخنیکی ولایت بادغیس که با حضور رییس و اعضای این هیأت برگزار شد، از متصرف زمین جوار زیارت شمال دریا در محل غزاق‌ها که ریاست حج و اوقاف بالای آن ادعای مالکیت دارد، اسناد شرعی مطالبه شد. همچنان اسناد یک شخص دیگر که در جوار زیارت دکان‌ها اعمار کرده، اخذ شد.

در این نشست، از دو تن که ۱۰۰۰۰ جریب زمین مرعی عامه را تصرف نموده، اسناد مطالبه شد. آنان هیچ گونه سندی در دست نداشتند و به مرعی عامه بودن زمین مذکور اعتراف کردند. آنان همچنان تعهد کردند که از زمین مذکور استفاده شخصی ننموده و مانع استفاده مردم از آن نمی‌شوند. در نتیجه، هیأت ۱۰۰۰۰ جریب زمین مذکور را مرعی عامه، تثبیت کرد.

در این نشست، نمایندگان مردم لامان که قسمتی از جنگل ارچه زمین های پشته لامان را تصرف نموده اند، کاپی اسناد خریداری خود را حاضر کردند. هیأت مذکور به آنان هدایت داد که بایع را با اسناد شرعی و رسمی اش حاضر کنند.

.

در همین حال، هیأت تخنیکی ولایت بغلان به ساحه کیله‌گی در ولسوالی دوشی این ولایت رفته و زمین‌های امارتی را که از سوی مردم غصب شده بود، تثبیت کرد. مردم محل هیچ گونه اسناد قانونی از زمین‌های مذکور در دست نداشتند.

هیأت مذکور به باشندگان محل هشدار داد که از خرید و فروش زمین مذکور و ساخت و ساز در آن خودداری کنند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱/۱۰ - ۱۱:۲۶
Background image

برگزاری نشست هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت بلخ

نشست هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت بلخ با حضور رییس و اعضای این هیأت برگزار شد و در آن بعضی تصامیم لازم در راستای جلوگیری از غصب زمین اتخاذ شد.

در این نشست، در رابطه به ۹ جلد. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱/۱۰ - ۱۰:۱۳
Background image

برگزاری نشست‌ها و اقدامات عملی هیأت‌های تخنیکی ولایات هرات و کنر

هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایات هرات و کنر طی دو روز گذشته، نشست‌های‌شان را برگزار کرده و در راستای جلوگیری از غصب زمین اقدامات عملی انجام دادند.

در نشست هیأت تخنیکی ولایت. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱/۱۰ - ۹:۳
Background image

کار مشترک کمیسیون جلوگیری از غصب زمین و هیأت تخنیکی ولایت کابل به منظور جلوگیری از غصب در این ولایت آغاز می‌شود

رهبری کمیسیون جلوگیری از غصب زمین و استرداد زمین‌های غصب شده، به ریاست شیخ‌الحدیث مولوی عبدالحکیم شرعی، سرپرست وزارت عدلیه و رییس این کمیسیون، روز چهارشنبه، ۷ رمضان ۱۴۴۴ با والی و سایر. . .

BACK TO NEWS