وزیر عدلیه در نیمروز: اگر جلو قاچاق انسان گرفته نشود، بالای افغانستان تعزیرات وضع می‌شود

waheed
Sat, Feb 20 2021 11:03 AM
.

قضاوتپوه فضل احمد معنوی وزیر عدلیه کشور در راس یک هیأت از مقامات دولتی به منظور بررسی وضعیت قاچاق انسان و قاچاق مهاجران در ولایت نیمروز به آن ولایت سفر کرد. او در این سفر تاکید کرد که اگر جلو قاچاق انسان و قاچاق مهاجران گرفته نشود بالای بخش‌های مختلف کشور تعزیرات وضع می‌شود.

در این سفر وزیر عدلیه را معین وزارت کار و امور اجتماعی، معین وزارت امور مهاجرین، معاون حقوق بشر وزارت دفاع ملی و رییس حقوق بشر وزارت عدلیه همراهی می‌کردند.

 آقای معنوی در جریان این سفر با والی نیمروز دیدار و درباره جلوگیری از قاچاق انسان و قاچاق مهاجران گفتگو کرد.

او همچنین در نشستی که در مقر کمیسیون ولایتی قاچاق انسان و قاچاق مهاجران ولایت نیمروز برگزار گردیده بود، اشتراک و سخنرانی کرد.

.

وزیر عدلیه گفت که قاچاق انسان و قاچاق مهاجران یک مشکل بین‌المللی است و دولت افغانستان به منظور جلوگیری از قاچاق انسان و قاچاق مهاجران کمیسیون عالی را ایجاد کرده که ریاست و سکرتریت این کمیسیون را وزارت عدلیه بر عهده دارد. او گفت که وزارت عدلیه، سایر وزارت‌ها ونهادهای عضو کمیسیون و کمیسیون‌های ولایتی وظیفه دارند تا در راستای مبارزه با قاچاق انسان و قاچاق مهاجران کار کنند.

او با اشاره به گزارش سالانه وزارت خارجه امریکا درباره وضعیت قاچاق انسان و قاچاق مهاجران گفت که متاسفانه افغانستان در رده بندی سال 2020 این وزارت‌خانه به مرتبه سوم نزول کرده‌است.

فضل احمد معنوی گفت که ایالات متحده امریکا بالای کشورهای که در این مرتبه قرار گیرند، یک سلسله تعزیرات وضع می‌کند که این تعزیرات وضعیت اقتصادی و سیاسی کشورها را با مشکل مواجه می‌سازد.

وزیر عدلیه گفت که ما اینجا آمده‌ایم تا این پیام را برسانیم که قاچاق انسان و قاچاق مهاجران موضوع بسیار جدی است و باید جلو آن گرفته شود. وی از مسوولان در ولایت نیمروز خواست تا در این راستا برخورد جدی و قاطع کنند.

.

در این نشست والی نیمروز و دیگر مسوولان محلی علت مهاجرت‌های زیاد از طریق این ولایت را وسیع بودن این ولایت با دشت‌های بزرگ و مرز طولانی باز با کشورهای ایران و پاکستان و همچنان فقر، جنگ و بیکاری عنوان کردند.

وزیر عدلیه در جریان این سفر از ریاست عدلیه ولایت نیمروز نیز بازدید کرد و مشکلات کارکنان آن ریاست را شنید. او به کارکنان ریاست عدلیه وعده سپرد که با عملی شدن طرح‌های اصلاحی این وزارت که از طرف مقام عالی ریاست جمهوری نیز منظور گردیده، به تمام این مشکلات رسیدگی خواهد شد.

آقای معنوی از آنان خواست تا وظایف و مسوولیت‌های‌شان را با صداقت و ایمان‌داری کامل انجام داده و جایگاه ریاست عدلیه را در زنجیره عدلی و قضایی حفظ نمایند.  

خبرها

Mon, Feb 08 2021 5:00 PM
Background image

German Cooperation Office Bestows 1800 Volumes of Commentaries of Law on the Manner of Obtaining the Rights on the Ministry of Justice

Rule of Law Support Project of German Cooperation Office in Afghanistan (GIZ) has granted the ministry of justice 1800 volumes of commentary for the Law on the Manner of Obtaining the. . .

Mon, Feb 08 2021 4:43 PM
Background image

Minister of Justice Accentuates upon the Administration of Justice by the Judicial Staff in Balkh province

Qazawatpooh Fazil Ahmad Manawi, Minister of Justice during a visit to Balkh province, met with local officials and employees of the Justice Directorate and attended the training. . .

Thu, Feb 04 2021 3:52 PM
Background image

Minister of Justice:  Ministry of Justice Processed 123 Legislative Documents in Fiscal Year of 1399

Qazawatpooh Fazal Ahmad Manawi, Minister of Justice, presented a one-year report on the activities and achievements of this Ministry during the Conference on Accountability of. . .

BACK TO NEWS