وزیر عدلیه در نیمروز: اگر جلو قاچاق انسان گرفته نشود، بالای افغانستان تعزیرات وضع می‌شود

waheed
شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲ - ۱۱:۳
.

قضاوتپوه فضل احمد معنوی وزیر عدلیه کشور در راس یک هیأت از مقامات دولتی به منظور بررسی وضعیت قاچاق انسان و قاچاق مهاجران در ولایت نیمروز به آن ولایت سفر کرد. او در این سفر تاکید کرد که اگر جلو قاچاق انسان و قاچاق مهاجران گرفته نشود بالای بخش‌های مختلف کشور تعزیرات وضع می‌شود.

در این سفر وزیر عدلیه را معین وزارت کار و امور اجتماعی، معین وزارت امور مهاجرین، معاون حقوق بشر وزارت دفاع ملی و رییس حقوق بشر وزارت عدلیه همراهی می‌کردند.

 آقای معنوی در جریان این سفر با والی نیمروز دیدار و درباره جلوگیری از قاچاق انسان و قاچاق مهاجران گفتگو کرد.

او همچنین در نشستی که در مقر کمیسیون ولایتی قاچاق انسان و قاچاق مهاجران ولایت نیمروز برگزار گردیده بود، اشتراک و سخنرانی کرد.

.

وزیر عدلیه گفت که قاچاق انسان و قاچاق مهاجران یک مشکل بین‌المللی است و دولت افغانستان به منظور جلوگیری از قاچاق انسان و قاچاق مهاجران کمیسیون عالی را ایجاد کرده که ریاست و سکرتریت این کمیسیون را وزارت عدلیه بر عهده دارد. او گفت که وزارت عدلیه، سایر وزارت‌ها ونهادهای عضو کمیسیون و کمیسیون‌های ولایتی وظیفه دارند تا در راستای مبارزه با قاچاق انسان و قاچاق مهاجران کار کنند.

او با اشاره به گزارش سالانه وزارت خارجه امریکا درباره وضعیت قاچاق انسان و قاچاق مهاجران گفت که متاسفانه افغانستان در رده بندی سال 2020 این وزارت‌خانه به مرتبه سوم نزول کرده‌است.

فضل احمد معنوی گفت که ایالات متحده امریکا بالای کشورهای که در این مرتبه قرار گیرند، یک سلسله تعزیرات وضع می‌کند که این تعزیرات وضعیت اقتصادی و سیاسی کشورها را با مشکل مواجه می‌سازد.

وزیر عدلیه گفت که ما اینجا آمده‌ایم تا این پیام را برسانیم که قاچاق انسان و قاچاق مهاجران موضوع بسیار جدی است و باید جلو آن گرفته شود. وی از مسوولان در ولایت نیمروز خواست تا در این راستا برخورد جدی و قاطع کنند.

.

در این نشست والی نیمروز و دیگر مسوولان محلی علت مهاجرت‌های زیاد از طریق این ولایت را وسیع بودن این ولایت با دشت‌های بزرگ و مرز طولانی باز با کشورهای ایران و پاکستان و همچنان فقر، جنگ و بیکاری عنوان کردند.

وزیر عدلیه در جریان این سفر از ریاست عدلیه ولایت نیمروز نیز بازدید کرد و مشکلات کارکنان آن ریاست را شنید. او به کارکنان ریاست عدلیه وعده سپرد که با عملی شدن طرح‌های اصلاحی این وزارت که از طرف مقام عالی ریاست جمهوری نیز منظور گردیده، به تمام این مشکلات رسیدگی خواهد شد.

آقای معنوی از آنان خواست تا وظایف و مسوولیت‌های‌شان را با صداقت و ایمان‌داری کامل انجام داده و جایگاه ریاست عدلیه را در زنجیره عدلی و قضایی حفظ نمایند.  

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۶ - ۱۳:۵۹
Background image

وزیر عدلیه با رییسان عدلیه 34 ولایت کشور دیدار و گفتگو کرد

قضاوت‌پوه فضل احمد معنوی، وزیر عدلیه کشور شام روز سه شنبه، 5 حوت با رییسان عدلیه، آمران قضایای دولت و حقوق و دیگر مسوولان ریاست‌های عدلیه 34 ولایت دیدار کرده و مشکلات، چالش‌ها و. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۶ - ۶:۴۴
Background image

وزیر عدلیه: به 5 هزار دوسیه مربوط به دعاوی زمین رسیدگی می‌کنیم

وزارت عدلیه کنفرانس ملی قضایای دولت را زیر نام «کنفرانس ملی قضایای دولت؛ وضعیت فعلی، بررسی مشکلات و ارایه راه حل‌ها» با اشتراک وزیر عدلیه و دیگر مقامات ارشد دولتی برگزار کرد. وزیر عدلیه. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۳ - ۱۵:۵
Background image

وزیر عدلیه: جایگاه وکیل مدافع و سارنوال ‌در یک قضیه همسان باشد

قضاوت‌پوه فضل احمد معنوی، وزیر عدلیه کشور با مسوول پروژه «دسترسی به خدمات با کیفیت عدلی و قضایی» برنامه انکشافی سازمان ملل (UNDP) در افغانستان، دیدار و درباره همکاری این نهاد در بخش. . .

BACK TO NEWS