وزیر عدلیه با قربانیان رویداد تروریستی مکتب سیدالشهدا غم‌شریکی کرد

waheed
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۲/۲۱ - ۱۵:۱۹
.

قانون‌پوه فضل‌احمد معنوی، وزیر عدلیه کشور با گل محمد گلزی معین مالی و اداری و شماری از مسوولان وزارت عدلیه به مکتب سیدالشهدا در غرب کابل رفته و با مسوولان آن مکتب و قربانیان این رویداد تروریستی از نزدیک غم‌شریکی کرد.

این دیدار در صبح روز سه شنبه، 21 ثور که روز ماتم ملی اعلام شده‌است، صورت گرفت و وزیر عدلیه ضمن ابرازی هم‌دردی با مسوولان مکتب سیدالشهدا و دیدار از ساحه انفجار، تعدادی از بسته‌های قلم و کتابچه را نیز به اداره آن مکتب سپرد.

وزیر عدلیه در دیدار با مسوولان آن مکتب گفت: حمله مذکور، رویداد دهشت‌افگنانه، عمل شنیع و جنایت هولناک جنگی و بشری است. وی همچنان این حمله را حمله به انسانیت، دانش و دانایی خوانده و اضافه کرد که این فاجعه به حدی شنیع است که حتا جنایت‌کاران حاضر به گرفتن مسوولیت آن نشدند.

.

فضل‌احمد معنوی این حمله تروریستی را شدیداً محکوم نموده و گفت که هدف قرار دادن مسلمانان در ماه مبارک رمضان یک عمل غیر انسانی و اسلامی و کار نابخشودنی است. او همچنان گفت: "آنچه از دست ما در راستای مبارزه با دهشت افگنی و دفاع از خون کودکان و مردم افغانستان بیاید، دریغ نمی‌کنیم. وی در همین حال تأکید کرد که مبارزه با عاملان این جنایت، وابسته به ارادۀ مستحکم و آهنین و ایستاد شدن جمعی مردم افغانستان است.

وزیر عدلیه افزود: تروریستان باید بدانند که این چنین حمله‌ها اراده صلح‌خواهی آن‌ها را شدیداً زیر سوال برده‌ و نفرت مردم افغانستان را نسبت به آن‌ها زیاد می‌کند. او ابراز امیدواری کرد که عاملان آن هر چه زودتر دستگیر و به چنگال عدالت سپرده شوند.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۴/۱ - ۱۳:۱
Background image

وزارت عدلیه با 7 اداره دولتی به منظور افزایش آگاهی حقوقی شهروندان تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد

وزارت عدلیه به منظور تقویت روند آگاهی‌دهی حقوقی به شهروندان با 7 اداره دولتی شامل وزارت‌‌های اطلاعات و فرهنگ، تحصیلات عالی، امور زنان، معارف، ارشاد، حج و اوقاف، مخابرات و تکنالوژی. . .

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۹ - ۱۰:۲۲
Background image

فعالیت پوهنتون‌های بین‌المللی در کشور قانونی می‌شود

کمیته موظف حل مشکلات قانونی فراراه ایجاد و فعالیت پوهنتون‌های بین‌المللی در کشور در جلسه‌ای با اشتراک قانون‌وال عبدالمجید غنی‌زاده، معین مسلکی وزارت عدلیه روی قانونی‌سازی فعالیت این. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۷ - ۱۲:۲۵
Background image

رییس عدلیه ولایت پنجشیر معرفی شد

عبدالمجید لایق، رییس پیشین عدلیه ولایت کاپیسا که به تازگی به حیث رییس عدلیه ولایت پنجشیر تعیین گردیده، طی مراسمی از سوی قانونوال عبدالمجید غنی زاده معین مسلکی وزارت عدلیه به کارمندان و. . .

BACK TO NEWS