وزارت عدلیه خواهان گنجانده شدن اولویت‌های این وزارت در تفاهم‌نامه‌ها با سازمان NRC شد

waheed
چهارشنبه ۱۴۰۰/۴/۲۳ - ۱۸:۱۱
.

وزارت عدلیه در یک نشست آنلاین با هیأت ناروی برای مهاجرین افغان (NRC) خواهان گنجانده شدن اولویت‌های این وزارت در تفاهم‌نامه‌ها با سازمان مذکور شد.

این نشست روز سه‌شنبه، 22 سرطان با اشتراک دکتر زکیه عادلی، معین امور اجتماعی وزارت عدلیه و شماری دیگر از مسوولان این وزارت و مسوولان دفتر هیأت ناروی برای مهاجرین افغانستان برگزار شد.

معین امور اجتماعی وزارت عدلیه ضمن سپاسگزاری از همکاری‌های هیأت ناروی برای مهاجرین افغان با این وزارت، خواهان ادامه همکاری ها با توجه به اولویت‌های وزارت عدلیه گردید.

.

او گفت: «آنچه که برای ما اهمیت دارد، صداقت، شفافیت، گزارش‌دهی و دوام همکاری‌ها مطابق به اولویت‌ها و استراتژی وزارت عدلیه می باشد

خانم عادلی با اشاره به ارزیابی گزارش قبلی این نهاد گفت که امیدوار است همکاری‌ها با توجه به ساحه‌ی کار این وزارت صورت گرفته و هماهنگی در راستای تطبیق برنامه‌های تعهد شده با این وزارت بیشتر گردد.

وی تصریح کرد که ایجاد کمیسیون مساعدت‌های حقوقی، مرکز مشوره‌دهی حقوقی تلفنی و صندوق وجهی مساعدت‌های حقوقی از عمده فعالیت‌های وزارت عدلیه است که در راستای ارایه مساعدت‌های حقوقی انجام شده است. او خواهان همکاری هیأت ناروی برای مهاجرین در راستای مدرن‌سازی آگاهی‌دهی حقوقی وکمک به صندوق وجهی مساعدت‌های حقوقی شد.

.

دکتر زکیه عادلی همچنین گفت که به خاطر شرایط جنگی و افزایش بیجا شدگان داخلی، نیاز احساس می‌شود که توجه به این بخش بیشتر شود و فعالیت‌ها مورد بازنگری قرار گیرد.

در همین حال خانم استریت و خانم ربیکا، رییس و کارشناس ارشد دفتر مهاجرین افغان گفت که این سازمان با تقویت هماهنگی تلاش می‌کند تا وزارت عدلیه را در راستای آگاهی‌دهی حقوقی و دیگر بخش‌های مهم همکاری نماید.

آنان ابراز امیدواری کردند که به زودی روی امضای تفاهم‌نامه‌ها میان دو طرف، توافق شود و این تفاهم‌نامه‌ها به امضا برسد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۷ - ۱۲:۱۸
Background image

از روز ملی بیرق در وزارت عدلیه بزرگ‌داشت شد

وزارت عدلیه هفتم اسد، روز ملی بیرق را با بر افراشتن پرچم سه رنگ کشور در صحن این وزارت بزرگ‌داشت نمود.

در مراسم برافراشتن بیرق افغانستان در وزارت عدلیه، گل محمد گلزی، معین مالی و اداری. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۶ - ۱۳:۸
Background image

وزیر عدلیه با کارکنان ولایتی وزارت عدلیه که در مرکز طور خدمتی توظیف گردیده اند، دیدار کرد

قانون‌پوه فضل احمد معنوی، وزیر عدلیه جمهوری اسلامی افغانستان با شماری از کارکنان ولایتی این وزارت که در مرکز به طور خدمتی فعالیت می‌نمایند، دیدار و گفتگو کرد.

آقای معنوی در این نشست در. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۵ - ۱۰:۵۰
Background image

مرکز مشوره‌دهی حقوقی تلفنی به شهروندان

وزارت عدلیه از مدتی به این‌سو مرکز خدمات مشوره‌دهی حقوقی رایگان را در این وزارت ایجاد کرده است. در این مرکز، مشاوران حقوقی وزارت عدلیه به صورت تلفنی از طریق شماره 188 در موضوعات حقوقی،. . .

BACK TO NEWS