معین اداری وزارت عدلیه در سفرش به بلخ بر تطبیق یک‌سان قوانین تاکید کرد

waheed
یکشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۷ - ۱۰:۹
.

محترم گل‌محمد گل‌زی، معین اداری وزارت عدلیه  در راس هیأتی به ولایت بلخ سفر کرد و در دیدار با مسوولان ریاست‌های عدلیه زون شمال کشور، بر تطبیق درست و یکسان قوانین تاکید کرد.

معین اداری وزارت عدلیه روز سه‌شنبه، 22 میزان به منظور اشتراک در نشست هماهنگی میان وزارت عدلیه و ریاست‌های عدلیه ولایات زون شمال به ولایت بلخ سفرکرد. در این نشست رییس عمومی مساعدت‌های حقوقی و رییس عمومی حقوق وزارت عدلیه، رؤسای عدلیه ولایت‌های بلخ و سمنگان و مسوولان قضایای دولت و مساعدت‌های حقوقی ولایات زون شمال نیز حضور داشتند.

محترم گل محمد گلزی در این نشست روند اجراآت ریاست‌ها در بخش‌های مسلکی، اداری و تدارکاتی، تشکیلات، ارتباطات و تقویت هماهنگی را بررسی کرد.

او همچنین درباره چگونگی جلب حمایت و همکاری ادارات و شناسایی مشکلات صحبت کرد و بر تطبیق درست و یکسان قوانین تاکید کرد.

.

معین اداری وزارت عدلیه در جریان سفرش به ولایت بلخ با داکتر محمد افضل حدید، رییس شورای ولایتی این ولایت نیز دیدار و گفتگو کرد. دو طرف در این دیدار درباره چگونگی اجراآت وزارت عدلیه در راستای تطبیق احکام قطعی و نهایی محاکم، قرارهای استردادی قضایای دولت گفتگو کردند.

وی همچنین همکاری نمایندگان شورای ولایتی را در تحقق اهداف وزارت عدلیه در امر حکومت‌داری خوب، مبارزه با فساد اداری و شفافیت مهم خواند.

معین اداری وزارت عدلیه و هیأت همراهش در بخش دیگر این سفر شان در برنامه فراغت ستاژ حقوقی که از جانب وزارت عدلیه و با همکاری بخش حاکمیت قانون دفتر GIZ راه‌اندازی شده بود، شرکت کرد. این دوره 15 روزه ستاژ برای ۳۵ تن از آمرین حقوق، قضایای دولت و مدیران حقوق ولسوالی‌های ولایات بلخ، جوزجان، سرپل، سمنگان و بغلان برگزار شده بود.

.

معین اداری وزارت عدلیه از ریاست عدلیه ولایت بلخ نیز بازدید کرد و روند اجراآت  بخش‌های مختلف این ریاست را بررسی کرد. او مشکلات و پیشنهادهای مسوولان و کارمندان ریاست عدلیه بلخ را شنید و در راستای حل آن هدایت داد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۷ - ۱۴:۲۴
Background image

کتاب دوره کامل «حقوق جزای عمومی» با توجه به کود جزای جدید به چاپ رسید

کتاب دوره کامل حقوق جزای عمومی (3-2-1) تالیف قانون‌پوه محمد اشرف رسولی، مشاور ارشد وزارت عدلیه در امور قانون‌گذاری و رییس پیشین کمیسیون بازنگری کود جزای افغانستان به چاپ رسید.

چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۷ - ۹:۴۵
Background image

کارمزد دفاتر رهنمای معاملات «یک فیصد» از مجموعه قیمت معامله تعیین شده‌است

بر بنیاد تعدیلات تازه در قانون رهنمای معاملات، کارمزد (حق‌العمل) دفاتر رهنمای معاملات با در نظرداشت قیمت ملکیت یا متاع مورد معامله در مقابل بیع شرعی، رهن، اجاره و کرایه توسط طرفین عقد. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۱ - ۱۷:۴
Background image

دومین دور برنامه تشریح اسناد تقنینی برای 6 اداره دولتی برگزار شد

وزارت عدلیه دومین دور برنامه آموزشی تشریح اسناد تقنینی را برای کارکنان بخش‌های حقوقی شش وزارت‌خانه و اداره دولتی برگزار کرد.

این برنامه روز چهارشنبه، 30 میزان از سوی انستیتوت امور. . .

BACK TO NEWS