محترم فضل احمد معنوی به عنوان سرپرست وزارت عدلیه معرفی شد

waheed
دوشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۴ - ۱۹:۱۳
.

محترم قضاوت‌پوه فضل احمد معنوی که بر اساس احکام جداگانه مقام عالی ریاست جمهوری به عنوان نامزدوزیر و سرپرست وزارت عدلیه تعیین گردیده، امروز طی یک مراسم رسمی از سوی محترم سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری و با حضور مقامات ارشد برحال و پیشین دولت افغانستان، نمایندگان مردم در شورای ملی و معینان، روسا و کارمندان وزارت عدلیه، معرفی شد.

معاون دوم ریاست جمهوری هنگام معرفی سرپرست وزارت عدلیه، این وزارت را یک نهاد کلیدی و نقطه وصل میان حکومت، پارلمان و قوه قضاییه خواند و تاکید کرد که وزارت عدلیه نقش مهمی در پالیسی‌های کلان دولت دارد.

.

او ضمن تبریکی به فضل احمد معنوی به عنوان سرپرست وزارت عدلیه گفت که وی تجربه خوبی در بخش عدلی و قضایی دارد و برایش آرزوی موفقیت کرد.

محترم قضاوت‌پوه فضل احمد معنوی، سرپرست وزارت عدلیه در این مراسم تعهد کرد که اراده ما برای اصلاحات و نوآوری‌های عمیق و ضروری، محکم است. وی نقش وزارت عدلیه در عرصه قانون‌گذاری را مهم خواند و گفت که افغانستان از لحاظ قوانین کشور غنی است. سرپرست وزارت عدلیه تاکید کرد که در دوره کاری‌اش به فساد و سوءاستفاده از موقف به هیچ وجه اجازه نخواهد داد.

.

او از کارکردهای وزیر پیشین عدلیه در دوره کاری شش ساله‌اش نیز قدردانی کرد.

دکتر عبدالبصیر انور، وزیر پیشین عدلیه نیز در این مراسم ضمن ارایه عمده دستاوردهای این وزارت طی شش سال گذشته برای سرپرست وزیر جدید وزارت عدلیه آرزوی موفقیت نمود.

.

در این مراسم، محترم عبدالحکیم منیب، وزیر پیشین حج و اوقاف نیز سخنرانی کرد و برای سرپرست و نامزد وزیر وزارت عدلیه استدعای توفیق نمود.

 

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۵ - ۱۴:۳۰
Background image

وزارت عدلیه به نوآوری بیشتر و عمیق نیاز دارد

قضاوت‌پوه فضل احمد معنوی، سرپرست و نامزدوزیر وزارت عدلیه در مراسم معرفی‌اش به این سمت تاکید کرد که وزارت عدلیه هرچند از لحاظ شکلی تغییرات زیادی را طی 20 سال گذشته شاهد بوده؛ اما از لحاظ. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۴ - ۱۹:۱۳
Background image

محترم فضل احمد معنوی به عنوان سرپرست وزارت عدلیه معرفی شد

محترم قضاوت‌پوه فضل احمد معنوی که بر اساس احکام جداگانه مقام عالی ریاست جمهوری به عنوان نامزدوزیر و سرپرست وزارت عدلیه تعیین گردیده، امروز طی یک مراسم رسمی از سوی محترم سرور دانش، معاون. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۶/۱۷ - ۱۵:۷
Background image

طرح مقرره سفرهای رسمی مقامات عالی‌رتبه دولتی در کمیته قوانین کابینه تایید شد

کمیته قوانین کابینه طرح‌ها دو سند تقنینی از جمله طرح مقرره سفرهای رسمی مقامات عالی‌رتبه دولتی و طرح قانون وارسی عرایض را پس از بررسی تایید کرد.

نشست کمیته قوانین کابینه روز یکشنبه، 16. . .

BACK TO NEWS