سومین دور امتحان مترجمان دارالترجمه‌های کابل برگزار شد

waheed
یکشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ - ۱۰:۱۹
.

وزارت عدلیه ج.ا.ا به منظور تطبیق احکام قانون امور ترجمه و تصدیق اسناد رسمی و بلند بردن کیفیت ترجمه اسناد رسمی در کشور، سومین دور امتحان مترجمان دارالترجمه‌های کابل را برگزار کرد.

این امتحان روز یکشنبه، 4 حوت در مقر وزارت عدلیه برگزار شد. وزارت عدلیه با توجه به احکام قانون مکلف است  که جواز فعالیت ترجمه اسناد رسمی را به آن عده افراد توزیع کند که شرایط مندرج قانون امور ترجمه و تصدیق اسناد رسمی را داشته باشند. داشتن سند لیسانس و دانش حقوقی از مهم‌ترین شرایط این قانون است.

قرار است دور بعدی این امتحان نیز به زودی برگزار شود. آنعده از مترجمانی که جواز فعالیت ترجمه اسناد رسمی را از وزارت عدلیه اخذ نکرده باشند، اسناد ترجمه شده از سوی آنان، تصدیق نخواهد شد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۳/۳ - ۲۱:۴۱
Background image

پیام تبریکیه وزارت عدلیه به مناسبت عیدسعید فطر

به نمایندگی از هیئت رهبری و منسوبین وزارت عدلیه جمهوری اسلامی افغانستان، مراتب تبریکی و تهنیت خویش را به مناسبت عید سعید فطر به جلالتمآب محترم داکتر محمد اشرف غنی رئیس جمهور ج.ا.ا،. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۳/۱ - ۱۵:۳۷
Background image

وزیر عدلیه با مسوول بخش نظارت و ارزیابی صندوق وجهی حمایت از نظم و حاکمیت در افغانستان گفتگو نمود

دکتر عبدالبصیر انور، وزیر عدلیه کشور و کوان پاد سودهی-همکت، مسوول بخش نظارت و ارزیابی صندوق وجهی حمایت از نظم و حاکمیت در افغانستان (LOTFA) که یکی از برنامه انکشافی سازمان ملل متحد. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۲/۳۱ - ۱۸:۲۸
Background image

مقرره کمیته مشترک رسانه‌ها و حکومت در جریدۀ رسمی منتشر شد

وزارت عدلیه چهار سند تقنینی شامل مقرره کمیته مشترک رسانه‌ها و حکومت، قانون کادر علمی – تخصصی طبی، مقرره تنظیم وظایف وزارت تحصیلات عالی و تعدیل و ایزاد در برخی از مواد قانون تحصیلات عالی. . .

BACK TO NEWS