دومین  نشست کاری کمیته انسجام و هماهنگی حقوق بشر در وزارت عدلیه برگزار شد

waheed
چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۴:۳۱
دومین  نشست کاری کمیته انسجام و هماهنگی حقوق بشر در وزارت عدلیه برگزار شد

سه شنبه:  22 دلو 1398

دومین  نشست کاری کمیته انسجام و هماهنگی حقوق بشر، به ریاست جلالتمآب محترم دکتر عبدالبصیر انور وزیر عدلیه ج.ا.ا، به منظور بحث و تصویب طرح لایحه وظایف کمیته انسجام و هماهنگی حقوق بشر، برگزار گردید.

در این نشست، دکتر عبدالبصیر انور وزیر عدلیه ج.ا.ا، پیرامون موضوع صحبت نموده گفت: دولت ج.ا.ا به حیث عضو سازمان ملل متحد و متعهد به تعهدات بین المللی، تا اکنون به هفت کنوانسیون و سه پروتوکول اختیاری عمده حقوق بشری، الحاق نموده و مکلف به تطبیق آنها می‌باشد. وی گفت اجرای مکلفیت‌های بین‌المللی حقوق بشر و خاصتاٌ تطبیق کنوانسیون‌های بین‌المللی حقوق بشر، نیازمند یک میکانیزم هماهنگی و پیگیری به سطح حکومت می‌باشد، تا زمینه برای تطبیق تعهدات بین‌المللی حقوق بشر مساعد گردد. به این منظور، ریاست حمایت حقوق بشر، منحیث یک میکانیزم بین‌الوزارتی در چوکات وزارت عدلیه ایجاد و سایر وزارتخانه‌ها و نهادهای حکومتی مکلف ساخته شد تا با ریاست حمایت حقوق بشر، همکاری همه جانبه نمایند. این اداره بر اساس مقرره حمایت حقوق بشر در ادارات دولتی، فعالیت می‌نماید.

دومین  نشست کاری کمیته انسجام و هماهنگی حقوق بشر در وزارت عدلیه برگزار شد

وی افزود که در جریان سال‌های اخیر فعالیت‌ها و تلاش‌های زیادی در زمینه رعایت، حمایت و تحقق حقوق بشر صورت گرفته است. اسناد تقنینی، پالیسی‌ها، استراتیژی‌ها و برنامه‌های کاری ادارات دولتی در مطابقت با اصول و معیارهای حقوق بشر، تهیه وتنظیم گردیده و برای رشد ظرفیت حقوق بشری کارکنان ادارات دولتی تلاش‌های زیادی انجام شده است.

وی از اشتراک کنندگان این نشست خواست تا نظریات خویش را در رابطه به لایحه کاری کمیته انسجام و هماهنگی حقوق بشر و رهنمود پیگیری تطبیق کنوانسیون‌های بین‌المللی حقوق بشر در ادارات دولتی که قبلا در اختیار نماینده گان ادارات قرار داده شده است، ارایه نموده و آن‌ها را نهایی  و تصویب نمایند. و هم‌چنان بر حسب پیشنهاد جلسه قبلی در قسمت عضویت یکی از نهادهای جامعه مدنی تصامیم مقتضی اتخاذ نمایند.

وی هم‌چنان، از تمام نهادها و ادارات دولتی تقاضا نمود تا با ریاست حمایت حقوق بشر این وزارت، همکاری همه جانبه نموده و در قسمت انجام مکلفیت‌های بین‌المللی حقوق بشر، توجه بیشتر نمایند.

در این نشست، رییس حمایت حقوق بشر وزارت عدلیه، گزارشی از اجراآت در رابطه به تصامیم جلسه قبلی و تعیین شاخص‌ها و شریک سازی آن با ادارات، توضیحات ارایه نموده و مسوده لایحه وظایف کمیته انسجام و هماهنگی حقوق بشر مورد بحث قرار گرفت. در نتیجه لایحه وظایف کمیته انسجام و هماهنگی با ذکر یک سلسله نظریات اصلاحی تصویب گردید و هم‌چنان روی شیوه انتخاب یک نفر نماینده جامعه مدنی در کمیته رهبری، توافق صورت گرفت.    

 

 

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۹:۲۴
Background image

شش طرح اسناد تقنینی ارایه شده از سوی وزارت عدلیه در کابینه تصویب شد

دکتر عبدالبصیر انور، وزیر عدلیه کشور در نشست کابینه که روز دوشنبه، 21 دلو به ریاست محمد اشرف‌غنی، رییس جمهوری اسلامی افغانستان برگزار شد، طرح‌های 7 سند تقنینی را به جلسه ارایه کرد که شش. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۴:۳۱
Background image

دومین  نشست کاری کمیته انسجام و هماهنگی حقوق بشر در وزارت عدلیه برگزار شد

سه شنبه:  22 دلو 1398

دومین  نشست کاری کمیته انسجام و هماهنگی حقوق بشر، به ریاست جلالتمآب محترم دکتر عبدالبصیر انور وزیر عدلیه ج.ا.ا، به منظور بحث و تصویب طرح لایحه وظایف کمیته انسجام. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ - ۱۴:۴۵
Background image

نهمین جلسه کمیته تخنیکی کمیسیون مبارزه باقاچاق انسان  برگزار شد

نهمین جلسه کمیته تخنیکی مبارزه با قاچاق انسان تحت ریاست رییس حمایت از حقوق بشر و مسوول سکرتریت کمیسیون عالی مبارزه باقاچاق انسان وقاچاق مهاجران برگزار شد.

در این نشست نمایندگان اعضای. . .

BACK TO NEWS